Disconnected

Forum gildyjne

#1 2012-03-01 22:49:01

Yordan

Członek gildii

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 2
Punktów :   

Addony

Aventura napisał:

Poniższy materiał podlega regulaminowi: http://taktyki-raidowe.pl/regulamin-for … forum-t12. "Kopiowanie materiałów będących własnością Taktyki-Raidowe.PL - tj. stworzone przez Administrację Forum - dozwolone jest jedynie na fora gildyjne/serwerów (zaś niedozwolone m.in. na konkurencyjne serwisy poświęcone grze World of Warcraft). Kopiowanie materiałów bez zgody Administracji Forum na inne strony niż dozwolone przez Regulamin Forum Taktyki-Raidowe.PL bądź nie podanie linku źródłowego może pociągnąć za sobą konsekwencje prawne (łamanie praw autorskich)."

AddOns & Links - WotLK 3.3.5a

W World of Warcraft istnieje możliwość prostego zmieniania interfejsu użytkownika za pomocą addonów, co znacznie ułatwia nam rozgrywkę. Zakres dostępnych addonów jest szeroki - są one legalne i bezpieczne. Wszystkie addony napisane są w języku Lua z użyciem XML-a. Aby zainstalować jakikolwiek addon z poniższej listy należy kliknąć w daną nazwę addonu, pobrać go a następnie rozpakować do odpowiedniego katalogu. 99% addonów z jakimi się spotkacie po pobraniu będzie spakowane, więc należy je rozpakować np. WinRARem. Wszystkie pliki addonu rozpakowujemy do folderu gry: (...)\World of Warcraft\Interface\AddOns. Po zainstalowaniu addonu należy zalogować się do gry, a następnie na ekranie wyboru postaci wybrać zakładkę „AddOns” i zaznaczyć addony, które mają działać oraz zaznaczyć opcję "Load out of Date". Największym zbiorem addonów do gry World of Warcraft jest strona Curse.com.

SPIS ADDONÓW:

BARDZO PRZYDATNE:

  [*]GearScore - pokazuje nam "punkty gearu", jakie posiadamy my bądź inni gracze. Im więcej punktów tym lepszy poziom gearu. Pamiętajmy, że GS nie jest wyznacznikiem skilla/ogarniania!
  [*]Group Calendar 4 - addon do zapisów na najróżniejsze Eventy/Raidy itp. Ustawiamy go następująco: wchodzimy do Group Calendara (ikonka przy mini-mapce) -> zakładka "Setup" -> "Configuration" ustawiamy na "Manual" -> zaznaczamy "Use Guild Data Channel" i wybieramy najmniejszą dostepną rangę -> wciskamy przycisk "Apply" i wszystko ładnie śmiga.

  Do PvE:
  [*]DeadlyBossMods - WotLK - wyświetla informacje o skillach używanych przez Bossów w danej instancji bądź raidzie dodatku WotLK. Umieszcza ikony na graczach podczas walki, dzięki którym nie trzeba ogarniać wiadomości tekstowych, aby widzieć co się dzieje w Party/Raidzie.
  [*]DeadlyBossMods - Vanilla & TBC - mod do DBM-a z Encounterami z raidów preTBC i TBC.
  [*]Omen Threat Meter - pokazuje aggro jakie nabił Tank oraz nasz threat, który nie może być większy niż 130% aggra Tanka.

  Dla Raid Liderów i Tanków:
  [*]RaidMobMarker - dodaje małe okienko pozwalające na zamarkowanie aktualnie zaznaczonego moba odpowiednią ikoną.

INNE:

  [*]Ackis Recipe List - skanuje nasze profesje i pokazuje listę recept, których aktualnie nie umiemy. Pokazuje również, gdzie i jak je można zdobyć.
  [*]Addon Control Panel - dodaje przycisk "AddOns" w głównym menu (klawisz ESC). Dzięki niemu możemy włączać/wyłączać addony bez konieczności wylogowywania się.
  [*]Armory - masz więcej niż jedną postać? Masz dość relogania by sprawdzić czy X item jest lepszy od Y, który właśnie poleciał na raidzie? Ten addon jest właśnie dla Ciebie. Służy on do administrowania naszych altów - możemy przy jego pomocy sprawdzić jakie EQ ma nasz alt, ile ma skilla w danej profesji lub co posiada w bagach bądź banku itp. bez relogania (w podręcznym okienku). Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]Atlas - posiada mapy wszystkich instancji, battlegroundów oraz innych miejsc raidowych. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]AtlasLoot Enhanced - plugin do Atlasu pokazujący m.in. dropy z Instancji.
  [*]Auctioneer/Enchantrix - niezastąpiony addon do prowadzenia interesów na AH (Auction House). Jeżeli chcemy mieć tylko Enchantrixa - pokazuje co może wylecieć z danego itemku po zdisowaniu go - kopiujemy tylko foldery: !Swatter, Enchantrix, Enchantrix-Barker, Informant i Stubby do folderu z addonami.
  [*]AuldLangSyne - zamienia zakładkę Friends na bardziej przejrzystą.
  [*]AutoRepair - bardzo malutki addonik, dzięki któremu nie musimy już klikać w przycisk repair u vendora... zrobi on to za nas, gdy tylko klikniemy na vendora, który posiada opcję naprawy.
  [*]Bagnon - łączy okienka bagów w jedno duże.
  [*]Bartender4 - pozwala na całkowitą modyfikację pasków czarów poprzez zmienienie ich wielkości, przezroczystości, dodawanie nowych czy podzielenie ich na kolumny. WAŻNE: Aby wejść w okienko konfiguracyjne należy wpisać "/bar".
  [*]Bartender4 - DualSpec - plugin do Bartendera4, dzięki któremu przy zmianie speca nie musimy na nowo układać skilli. Zapisujemy profil z ułożeniem skilli przy jednym specu, drugi profil przy drugim specu, a potem tylko ustawiamy, który profil będzie się włączał przy danym specu.
  [*]BossTalk - addon podobny do popularnego GaG'a z tym, że nie robi tyle spamu i jest bardziej przeznaczony dla ludzi RP (Role Play). Zawiera cytaty większości Bossów z preTBC, TBC oraz WotLK (choć nie tylko). Dźwięk odpalonych cytatów słyszą także Ci, którzy również posiadają ten addon.
  [*]ButtonTimers - tracking cooldownów i debuffów. Must have dla Affi Locka i Shadow Priesta.
  [*]Carbonite - addon pomagający nam wykonywać questy. Pokazuje na mapce, gdzie dane questy wykonać, co zrobić, gdzie je oddać itd. (bardziej polecam QuestHelpera ).
  [*]ChatMOD - zamienia chat w grze na bardziej przejrzysty.
  [*]Clique - rozbudowany addon do bindowania klawiszy pod spelle/macra.
  [*]Collectinator - skanuje nasze mini pety (companiony) i mounty oraz pokazuje listę tych, których aktualnie nie posiadamy. Pokazuje również, gdzie i jak je można zdobyć. Addon bardzo podobny do Ackis Recipe List.
  [*]DebuffAlarm - informuje nas kiedy otrzymamy debuffa mogącego zabić pół Raidu za pomocą dźwięków i zmiany koloru obrazu (można to wszystko dowolnie ustawić). Jak wiemy są również Bossy z takimi Encounterami - nieodbiegnięcie od Raidu = wipe. Dzięki niemu zdążymy w porę odbiec.
  [*]Debuff Filter - pozwala śledzić te buffy/debuffy, które chcemy śledzić szczególnie. Ustalamy jakie to mają być buffy bądź debuffy, miejsce gdzie mają się pojawiać na ekranie itd. Dotyczy to naszych buffów/debuffów jak i przeciwnika lub targetu.
  [*]Dominos - addon, który umożliwia przemieszczanie każdego paska, zmienianie jego rozmiaru lub w ogóle pozbycie się go z UI (wyłączenie) łącznie z bagami, paskiem sterowania grą, paskiem peta/miniona czy paskiem pojazdu.
  [*]Doom CooldownPulse - gdy skończy nam się cooldown na skillu, na środku ekranu "zapulsuje" nam jego ikona dając znać, że jest gotów do użycia. Dość przydatne kiedy nie mamy czasu śledzić swoich cooldownów w wirze walki.
  [*]EasyMail - pozwala na wzięcie wszystkich itemów ze wszystkich listów w naszej skrzynce za pomocą jednego kliknięcia.
  [*]eCastingBar - zamienia klasyczny pasek czaru na bardziej przejrzysty (alternatywa Quartza).
  [*]EnhancedTradeSkillUI - pozwala powiększyć okienko profesji (możemy dzięki temu zobaczyć więcej recept naraz).
  [*]EPGP - addon do rozdawania lootu na Raidach (wg wielu sprawiedliwszy od systemu DKP). Każda osoba chodząca na raidy, gdzie używa się rozdawania lootu tym systemem musi go posiadać. Więcej informacji: >>KLIK<<
  [*]EpicMusicPlayer - możemy utworzyć własną playlistę i słuchać takiej muzyki jaką chcemy (dla osób które mają już dość słuchania w kółko WoWowego soundtracku). Addon ten to wbudowany do WoWa Winamp.
  [*]Factionizer - zamienia zakładkę, w której przeglądamy reputację we frakcjach na bardziej przejrzystą.
  [*]ForteXorcist - świetny addon pod cooldowny, niestety jak większość tych dobrych - ogarnięcie i przygotowanie go zajmuje sporo czasu. Za pomocą pasków (podobnie jak w DBM) pokazuje m.in. targety, na których są nasze HoTy/DoTy i ile do ich końca jeszcze pozostało.
  [*]Gatherer - zaznacza nam na mapce wszystkie rośliny czy skałki, które zebraliśmy. Obowiązkowy dla ludzi z miningiem i herbalismem. Ma opcję dzielenia się złożami i pomimo, że jest na patch 3.2.0 - działa na patchu 3.3.5a.
  [*]Gladius - enemy unit frames'y na Areny do łatwiejszego targetowania i focusowania. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]Grid - unit frames'y. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]GridManaBars - plugin do Grida, który dodaje paski many.
  [*]HealBot - addon dla Healerów, który wspomaga ich w leczeniu Party/Raidu.
  [*]IceHUD - pokazuje nam w przejrzysty sposób na środku ekranu paski HP/Many/Rage/Runic Power/Global CD, runy DK, combo pointy itp. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]ItemRack - służy do zmienienia całego naszego EQ jednym kliknięciem np z dps na tanka (bardziej polecam Outfittera ).
  [*]KillsToLevel - mały addon pokazujący ile jeszcze mobków mamy zabić, aby zdobyć następny LvL.
  [*]LightHeaded - addon połączony jest ze stroną wowhead.com. Wyświetla nam komentarze do wszystkich questów itp. właśnie z tej strony.
  [*]LoseControl - pokazuje czas trwania efektów Crowd Control (CC). Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]LunarSphere - addon typu Cryolysis czy Necrosis z tym, że jest uniwersalny - dla każdej klasy. Zawiera w sobie m.in. Reagent Restockera (automatyczne kupowanie danych reagentów) czy możliwość ustawienia losowych okrzyków np przy wsiadaniu na mounta. Pozwala układać dane skille w rozwijalnych menu (chociażby portale Maga!) - posiada wiele różnych przydatnych funkcji. Rozbudowany i bardzo przyjemny addon - szczerze polecam! Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]Mapster - wraz ze swoimi pluginami pełni taką samą funkcję co Cartographer, którego nie ma pod patch 3.3.5a. Przede wszystkim odsłania całkowicie mapę.
  [*]Mapster - Cromulent - plugin do Mapstera, który dodaje informacje na temat danej krainy m.in. przedział LvLowy, na który jest dana kraina czy znajdujące się w niej instancje/raidy.
  [*]Mapster - HandyNotes - plugin do Mapstera, który pozwala nam na tworzenie notek na mapie. Notkę tworzymy za pomocą kombinacji: ALT + PPM w miejscu, gdzie notka ma się znajdować.
  [*]MikScrollingBattleText - pokazuje dmg i heal na celu. W łatwy sposób można sobie go skonfigurować zaznaczając pola w których dane staty mają się pojawiać, dodatkowo ma opcję Notifications, która pokazuje koniec cooldownów. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]MinimapButtonFrame - zbiera ikonki innych addonów do ramki, którą możemy modyfikować. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]MobInfo2 - zbiera informacje o mobkach. Po "najechaniu" kursorem na moba zobaczymy jego dokładne statystyki. Życie, XP, a nawet przedmioty, które mogą z niego wylecieć. To co będzie pokazywane możemy swobodnie ustawić w opcjach. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]MoveAnything - pozwala przemieszczać, zmieniać rozmiary, ukrywać lub zmieniać transparency każdego elementu UI.
  [*]NPCScan - wyszukuje rare moby, które są potrzebne do Achievów. Zastępuje klasyczny sposób ich poszukiwań - za pomocą macra /target, którym spamowało się w danym miejscu. Addon posiada taki sam zasięg jak macro, ale nie musimy się wysilać przy szukaniu - gdy NPCScan natknie się na rare moba, wyświetli komunikat na ekranie, którego nie można nie zauważyć.
  [*]NPCScan Overlay - plugin do NPCScan, który dodaje lokacje rare mobów na mapie.
  [*]OmniCC - dodaje licznik (cooldown) do przedmiotów/spelli/zdolności by szybko dowiedzieć się kiedy znowu będą gotowe. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]OneBag - łączy okienka bagów w jedno duże.
  [*]Outfitter - addon umożliwiający automatyzację zmiany stroju - np. zakładanie trinketu Argent Dawn, gdy wchodzi się na terytorium Plaguelandsów, zakładanie trinketu zwiększającego szybkość mounta, kiedy się go przywołuje itd. Przydatny dla osób, które mają różne sety sprzętów, gdyż umożliwia również wzięcie ich z banku i pozostawienie aktualnie noszonego stroju. Współpracuje z Titanem, więc nazwę obecnie noszonego stroju możemy widzieć na pasku i z jego poziomu dokonywać zmian. Bardzo przyjemny w obsłudze.
  [*]OverAchiever - dodaje 3 nowe zakładki do okienka Achievementów. M.in. możemy dzięki temu wyszukiwać Achivy, które dają nam konkretną nagrodę - np tytuł, możemy także sprawdzić jakie Achievementy możemy zdobyć znajdując się na danym terenie - BG czy raidzie. Addon dla kolekcjonerów Achievementów.
  [*]PallyPower - addon dla Paladynów. Bardzo ułatwia zarządzanie Blessami, szczególnie gdy w Raidzie jest wielu Palków. Bajecznie prosty w obsłudze addon, który skraca do minimum rzucanie Blessów.
  [*]Paranoia Enemy Player Alert - ostrzega nas, gdy ktoś z wrogiej frakcji jest w pobliżu. Przydatny addon w expieniu.
  [*]PitBull Unit Frames 4.0 - unit frames'y. Jest mało popularny ze względu na jego ogarnięcie - przygotowanie go odpowiednio do swoich upodobań jest trudne i czasochłonne. Zajmuje mało pamięci, nie ma żadnych upiększeń i fajerwerków (jak X-Perl) a po dobrym ustawieniu go może wyglądać znacznie lepiej niż X-Perl. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]Poisoner - addon dla Rogali do poisonów.
  [*]Power Auras - pokazuje nam buffy jako poświatę wokół postaci. Przydatny, gdy np chcemy wiedzieć kiedy odpala się jakiś bonus z trinketu czy inne buffy/debuffy. Do opcji wchodzimy poprzez wpisanie w chacie "/powa". Filmik pokazujący jak go skonfigurować: >>KLIK<<
  [*]Prat 3.0 - zamienia chat w grze na bardziej przejrzysty (bardziej polecam ChatMODa ).
  [*]Quartz - m.in. pokazuje co castuje nasz target czy zamienia klasyczny pasek czaru na bardziej przejrzysty. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]QuestGuru - zamienia klasyczne okienko Quest Logu i trackera questów na bardziej przejrzyste.
  [*]QuestHelper - addon pomagający nam wykonywać questy. Pokazuje na mapce, gdzie dane questy wykonać, co zrobić, gdzie je oddać itd.
  [*]RaidAchievement - addon PvE, który informuje nas poprzez chat kiedy nie udało nam się zrobić danego achievu lub kiedy spełniliśmy wszystkie wymagania do jego zdobycia (po czym możemy zabić Bossa). Informuje także jakie achievementy możemy zdobyć po wejściu do instancji lub stargetowaniu Bossa oraz zawiera informacje w jaki sposób można zdobyć dany achiev (opis taktyki).
  [*]Reagent Restocker - automatycznie kupuje daną ilość reagentów, gdy tylko klikniemy na Reagent Vendora.
  [*]Recount - addon do statystyk, m.in mierzy damage/dps, zrobiony healing czy otrzymany dmg. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]RollTracker Lite - śledzi rolle. Sortuje je w swoim okienku od największego do najmniejszego. Dodatkowo wykrywa i koloruje kolejne rolle czy rolle z innego przedziału niż 1-100 dzięki czemu wykryjemy "cwaniaków".
  [*]SexyMap - addon, dzięki któremu możemy zmodyfikować i upiększyć mini-mapkę. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]ShadowedUnitFrames - unit frames'y. Pełni podobną rolę co X-Perl, jednak wygląda "czyściej", kolor health baru jest przyporządkowany dla każdej klasy (Warrior - brązowy, Shaman - niebieski itd). Można przenosić bary w każde miejsce tak jak nam pasuje, powiększać lub pomniejszać napisy na barze (liczba HP, many, imię gracza). Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]ShockAndAwe - addon dla Shamanów do śledzenia cooldownów i kilku innych rzeczy.
  [*]Skada Damage Meter - addon do statystyk, m.in mierzy damage/dps, zrobiony healing czy otrzymany dmg. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]SpartanUI - zamienia standardowe UI na ładniejsze. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]SpellAlerter - alarmuje nas kiedy przeciwnik zaczyna castować dany spell. Przydatny na PvP.
  [*]Talented - zamienia klasyczne okienko talentów na bardziej przejrzyste. Dodatkowo możemy zapisywać sobie gotowe buildy i przy resecie talentów za jednym kliknięciem automatycznie rozdać talenty. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]TellMeWhen - tracking aur/cooldownów itp.
  [*]Tidy Plates - zamienia plate'sy (paski HP - domyślnie uruchamia je klawisz V) na ładniejsze i bardziej przejrzyste. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]Tidy Plates: Threat Plates - plugin do Tidy Plates, dzięki któremu będziemy widzieli dokładnie aggro/threat na mobkach.
  [*]TipTac - mod pozwalający dowolnie skonfigurować tooltip. Komenda "/tip" otwiera opcje dialogowe.
  [*]TipTacTalents - plugin do TipTac (działa również samodzielnie bez potrzeby instalowania podstawowego addonu), który pokazuje w tooltipie build graczy. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]Titan Panel - dodatkowy pasek pokazywany na samej górze ekranu. Można na nim zamieścić najróżniejsze rzeczy, np pasek głośności, zegar, licznik amunicji, wolnego miejsca w backpacku, ilość doświadczenia potrzebnego do następnego LvLu, ilość golda zdobywanego na godzinę czy procent ekwipunku, który jest zniszczony. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]Titan CritLine - plugin do Titan Panela, który zapamiętuje nasze największe normalne hity jak i crity (a także heale). Pokazuje je w mini-okienku po najechaniu myszką na mod (skille, które są brane pod uwagę można dowolnie dostosować).
  [*]Titan RaidDifficulty - plugin do Titan Panela, który pokazuje nam jaka wersja raidu jest ustawiona. Dzięki niemu możemy też na szybko zmieniać wersję raidu (np z 10-man Heroic na 25-man Normal).
  [*]Titan SaveInfo - plugin do Titan Panela, który pokazuje ID Instancji/Raidów jakie już posiadamy na naszych postaciach.
  [*]Titan Speed - plugin do Titan Panela, który pokazuje nam w % z jaką prędkością się poruszamy.
  [*]TomTom - addon do nawigacji. Dodaje strzałkę, która kieruje nas do wyznaczonego miejsca.
  [*]TooltipItemIcon - dodaje właściwą ikonkę do tooltipu linków itemów/spelli itp. Komendy: /ttii title - wrzuca ikonkę do środka tooltipu przed tytuły danych itemów/spelli, /ttii reset - resetuje ustawienia addonu. Więcej komend znajduje się w pliku commands.txt w folderze addonu.
  [*]TotemTimers - addon dla Shamanów do pilnowania cooldownów i totemów.
  [*]TukUI - unit frames'y. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]UnderAchiever - tworzy fake Achievementy. Po co nam taki addon? Głównie pod alty. Ludzie zbierając raid z pugu np VoA proszą o whispa z inv, GS'em, klasą i zrobionym Achi. Altom czasem ciężko będzie wyjść na raid z gildią, więc będą skazane na pug. Raid Liderzy nas nie znają, więc zakładają, że przyszedł jakiś noob i liczy na boosta. Z UnderAchieverem nie mają pojęcia, że linkując im go tak na prawdę jeszcze na danej postaci nie został zaliczony.
  [*]VuhDo - unit frames'y. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]WebDKP - addon do rozdawania lootu na Raidach. Tylko osoba rozdająca loot w tym systemie musi go posiadać. Więcej informacji: >>KLIK<<
  [*]WIM - addon do zarządzania whispami - pokazuje je w oddzielnym okienku. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]XLoot - zamienia okienko lootu na bardziej przejrzyste. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]XLootGroup - plugin do XLoota, który zamienia okienko Need/Greed przy Group Loocie na bardziej przejrzyste. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]XLootMaster - plugin do XLoota, który zamienia okienko przy rozdawaniu lootu za pomocą Master Loota na bardziej przejrzyste. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]XLootMonitor - plugin do XLoota, który pokazuje kto otrzymał dany loot. Przykładowy screen: >>KLIK<<
  [*]X-Perl - unit frames'y. Zastępuje standardowe ikonki gracza nowymi, ładniejszymi i trójwymiarowymi, które można dowolnie ustawiać na ekranie. Dobrze skonfigurowane daje bardzo ładny efekt. Przykładowy screen: >>KLIK<<

WoW.CurseForge.com zaczął kasować addony z WotLKa (przykład: addon GearScore, którego nie ma już na CurseForge, ponieważ na Cataclysm zastąpił go PlayerScore), dlatego postanowiłem wszystkie addony z powyższej listy umieścić na hostingu plików MediaFire. Jeżeli jakiś link wygaśnie, wystarczy napisać o tym w temacie, a link zostanie zaktualizowany.

Źródło: http://taktyki-raidowe.pl

Ostatnio edytowany przez Yordan (2012-03-01 22:52:01)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
tuning 1.9 tdi 74kw axr jak przeliczyc skale na metry pokemon mrok gdzie expic na 30lvl magiem margonem 3 łezki koło oka